Šumperk.info

oblačno oblačno, 10°C

Dnes je čtvrtek 23.9 a svátek má Berta

Aktuality:


Lukáš Hejlík bude listovat knihou Bitevní pole

21. 7. 2021 v 11:30 - Projekt LiStOVáNí  i s jeho autorem Lukášem Hejlíkem bude k vidění v Šumperku. Herec představí knihu Bitevní pole na prknech Domu kultury v Šumperku ve čtvrtek 29. července od 20.00 hodin.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

O čem je Bitevní pole? Hlavnímu hrdinovi je čtyřicet a jeho syn je v pubertě. A on se z toho může zbláznit. Stalo se to prostě jednoho dne, kdy jeho dítě začalo práskat dveřmi, nosit špatné známky a odpovídat nanejvýš slovem: nepruď. Zjistil, že nic horšího než puberťáka digitálního věku pánbůh ještě nestvořil. To bitevní pole je puberta a všichni jsou na pokraji zoufalství.

V hlavní roli bojuje Lukáš Hejlík. Vstupné je 150 korun.

Kdo je Lukáš Hejlík

Po absolvování Obchodní akademie v Lounech v roce 2002 úspěšně dokončil studium na Vyšší odborní herecké škole v Michli. Poté získal angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Za dva roky přesídlil do Městského divadla Brno, kde má stálé angažmá dodnes. V televizi se nejvíce proslavil rolí Tomáše Meduny v seriálu Ošklivka Katka, zahrál si i v seriálu televize HBO Terapie, v seriálu Ordinace v růžové zahradě hrál roli MUDr. Jáchyma Kaliny. 

Lukáš Hejlík je také autorem projektu scénického čtení LiStOVáNí, se kterým jezdí po celé České republice. Projekt, který byl založen v roce 2003, si vzal na sebe neskromný úkol - představovat každý měsíc zajímavé aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...-pole.html

Reklama