Šumperk.info

jasno jasno, 19°C

Dnes je pondělí 14.6 a svátek má Roland

Aktuality:


Lesní hřiště je otevřené, otestovaly jej děti z MŠ Sluníčko

2. 6. 2021 v 14:30 - „Jé tady je to krásné. To mě baví. Sem musím vzít rodiče,“ pokřikovali jeden přes druhého předškoláci z MŠ Sluníčko ve Vrchlického ulici, když dorazili na právě otevřené lesní hřiště v Čarovném lese.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

„Děti, právě jsme pro vás toto hřiště dokončili a vy jste první, kdo si je může vyzkoušet. Je to dárek pro vás ke Dni dětí,“ řekl starosta Tomáš Spurný, který předškolákům donesl další drobné dárky a vyzval je, ať si hřiště otestují. Část malých návštěvníků si běžela prohlédnout domeček a mraveniště, další se pustili do zdolávání lanových překážek a loupežnické věže, největší skupina se vrhla na vodorovnou síť nataženou mezi akátovými kůly. Děti pak vedení města poděkovali krátkou písničkou.  

Svou obratnost si otestoval na lanových překážkách i starosta Tomáš Spurný s místostarostou Jakubem Jirglem. „Je škoda, že zde již zanechali svůj podpis sprejeři. Doufám, že zde nepřibydou další,“ krčil rameny Jakub Jirgl.

Lesní hřiště v čarovném lese je stylizováno do podoby loupežnické osady, nacházejí se zde nízké lanové překážky, loupežnická věž, domeček a mraveniště. Sloužit by mělo pro děti od 3 do 15 let. Hlavními stavebními prvky bylo akátové dřevo a kvalitní polypropylenová lana, povrch hřiště je opatřen vrstvou z pilin, které bezpečně utlumí pád z překážky.

Výstavba hřiště přišla na zhruba 750 tisíc korun, městu se podařilo získat stoprocentní dotaci z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

Havním stavebním materiálem lesního hřiště jsou akátové kmeny a kvalitní polypropylenová lana


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...nicko.html

Reklama