Šumperk.info

zataženo zataženo, 1°C

Dnes je neděle 16.1 a svátek má Ctirad

Aktuality:


Kraj přijímá žádosti na kotlíkovou dotaci

2. 12. 2021 v 14:00 - Hejtmanství v současné době připravuje pokračování dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji. Týkat se bude nízkopříjmových domácností.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Zájemce o kotlíkovou dotaci musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem nemovitosti, ve které dojde k výměně zdroje tepla, má v této nemovitosti trvalý pobyt nebo bydliště a průměrný čistý příjem každého člena domácnosti zájemce nebyl v roce 2020 vyšší než 170 900 Kč.

V rámci tohoto dotačního programu se předpokládá, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných, bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), případně i trvale obydlených rekreačních objektů na území Olomouckého kraje budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

V případě dotazů se zájemci mohou obrátit na Ing. Stanislavu Palovou, vedoucí oddělení administrace kotlíkových dotací, tel.: 585 508 233, email: s.palova@olkraj.cz, dotazy lze zasílat také na e-mail: kotlikovedotace@olkraj.cz.

Bližší informace najdete na webu Olomouckého kraje.

Kotlíkový dotace plakát


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...otaci.html

Reklama