Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji

17. 9. 2012 v 10:45 - Ve čtvrtek 13. září 2012 proběhl v G-klubu slavnostní křest knihy s názvem Historie šumperského sportu. Křtu se zúčastnili její hlavní autoři Libor Dvořáček a Drahomír Polách, starosta města Zdeněk Brož a nechyběli ani zástupci šumperských olympioniků Ludmila Švédová, Jarmila Klimešová a Martina Konopová.  Pozvaní byli všichni, kdo se na knize jakkoliv podíleli. Akcí provázel Petr Konupčík.
FOTO: sumperk.cz - kniha o sportu
FOTO: sumperk.cz - kniha o sportu

Kniha Historie šumperského sportu vznikala v letech 2009-2012 a je důkazem toho, že Šumperk má bohatou sportovní historii a mnoho sportovních oddílů, v nichž byla vychovávána řada vrcholových sportovců reprezentujících město Šumperk a celou Českou republiku i na olympijských hrách.

Kniha popisuje vývoj sportu na Šumpersku od jeho prvopočátků, kdy vznikaly první sportovní a tělovýchovné organizace až do současnosti. Publikace je rozdělena na tři části. První část popisuje historii vývoje šumperského sportu a tělovýchovných organizací zahrnující české sportovní a tělocvičné organizace do roku 1938, německé sportovní a tělocvičné organizace do roku 1945 a sportovní a tělovýchovné organizace po roce 1945, druhá část mapuje historii i současnost jednotlivých sportů na Šumpersku a třetí část je věnovaná šumperským olympionikům.

Publikace má více než 600 stran a na jejím vzniku se podílelo kolem pětadvaceti autorů. V prodeji bude od pondělí 17. září a zájemci ji budou moci zakoupit v šumperských knihkupectvích, na radnici v kanceláři informací a na stanovišti průvodců a samozřejmě také v Regionálním a městském informačním centru,“ uvedla Helena Miterková, vedoucí odboru školství MěÚ Šumperk.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: http://www.sumperk.cz/cs/obcan...odeji.html

Reklama