Šumperk.info

zataženo zataženo, 16°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


Kino Oko slaví cenný úspěch

19. 1. 2023 v 15:40 - Výsledky tržeb a počtu diváků za rok 2022 dovolily kinu Oko v Šumperku vystoupat až na senzační třetí místo v celé ČR v kategorii jednosálových kin. Přičemž první dvě místa patří pražským kinům.

„Je to určitě odměna za celoroční práci, kdy zejména na začátku roku jsme dodržovali nutná epidemiologická nařízení a návštěvnost tím byla do značné míry ovlivněna,“ uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Výsledek je vedle návštěvnosti několika trháků, též oceněním patriotismu diváků k jejich oblíbenému kinu a vyjádřením jejich potřeby kulturního vyžití. Absolutní primát patří filmu Mimoni, na druhém místě se umístila pohádka Tajemství staré bambitky 2, která pomohla nastartovat opětovné chození do kina. Třetí místo bral snímek Avatar 2.

„Na Avatara se stále chodí a doposud ho vidělo více než 4600 diváků, čímž by bral první místo. Příjemným překvapením je film Jeseníky – království horské divočiny, který se umístil v loňském roce na desátém místě. Po sečtení výsledků i s lednem, vystoupaly Jeseníky na šestou pozici, což nás velmi příjemně překvapilo,“ doplnil ředitel kina.

DSC 4392 015DSC 4432 046


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...spech.html

Reklama