Šumperk.info

zataženo zataženo, 24°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Jarní očista komunikací začíná

12. 3. 2024 v 14:10 - S příchodem jara zahajuje Oddělení komunálních služeb Městského úřadu Šumperk od 18. března 2024 rozsáhlé jarní čištění městských komunikací, zahrnující jak strojní, tak manuální úklid. Letos město Šumperk zavádí nová opatření, jejichž cílem je zefektivnit průběh těchto klíčových údržbových prací a zajistit jejich hladký průběh.

Kdy bude jarní úklid komunikací a parkovišť probíhat?

Jarní očista ulic bude probíhat v několika týdnech od března do dubna 2024. „Plánujeme každodenně vyčistit několik bloků ulic, začínáme historickým centrem kolem radnice“ informuje vedoucí oddělení Eva Nádeníčková a dodává, že začátek úklidu bude vždy v 7.00 hod. ráno.

Po skončení očisty ulic přijdou na řadu parkoviště. „Zahájení očisty parkovišť je naplánováno na 22. dubna a bude pokračovat napříč celým městem až téměř do konce května,“ dodává vedoucí oddělení komunálních služeb.

Vyzýváme všechny řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost přenosnému dopravnímu značení. Značky zákazu stání nebo zastavení, doplněné o dodatkovou tabulku s datem a časem čištění, budou instalovány vždy s týdenním předstihem před samotným zahájením čištění v dané ulici.

Jak je to s odtahem vozidel při nerespektování dopravního značení?

Důležitý je význam spolupráce všech občanů – zejména řidičů. Speciální odtahová technika bude připravena pro okamžité přemístění vozidel, která by mohla bránit průběhu čištění. Tento krok umožní zajištění hladkého průběhu čistících prací. Apelujeme na všechny, aby respektovali dopravní značení, aby vaše vozidlo nebylo potřeba přemisťovat.

Vzhledem k rostoucím nákladům a narůstajícímu počtu manipulací s vozidly (vloni jich bylo až 250) bylo rozhodnuto, že od tohoto roku bude část nákladů za tyto nezbytné operace částečně přenesena na provozovatele vozidel. „Tento krok má především preventivní charakter a jeho cílem je motivovat k ještě větší opatrnosti a k dodržování pravidel, aby se v budoucnu počet těchto situací postupně snižoval,“ říká místostarostka Eva Kostecká.

Rada města nově stanovila pro rok 2024 smluvní cenu odtahové služby na 3 650 Kč. Tato částka bude účtována majitelům vozidel, kteří nedodrží dočasné dopravní značení a nepřesunou svá vozidla z míst určených k čištění. Navíc za nerespektování pravidel hrozí sankce od Městské policie podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů. Chápeme, že adaptace na nové opatření může být náročná, ale je to nezbytný krok k udržení našeho města čistého a úklidových prací co nejplynuleji provedených.

Kde získáte více informací?

Aktuální informace o plánovaném blokovém čištění ve vaší lokalitě najdete na oficiálních stránkách města Šumperka potřebuji vyřídit –> komunální služby –> komunikace –> plán jarní čistoty. Zde si můžete vyhledat v přehledné tabulce jak konkrétní ulici nebo parkoviště, tak i datum, kdy se čištění uskuteční, nebo zjistit, které ulice jsou na řadě v určený den (ke stažení také níže).

Poděkování patří všem občanům za spolupráci a pochopení během této nezbytné údržby našeho města.

Harmonogram čistoty ulic ke stažení.

Harmonogram čistoty parkovišť ke stažení.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...acina.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama