Šumperk.info

oblačno oblačno, 24°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Hotel Perk oceněn jako Dům roku 2023 za zdařilou rekonstrukci

7. 6. 2024 v 13:50 - Město Šumperk udělilo čestnou plaketu "Dům roku 2023" Hotelu Perk za zdařilé stavební úpravy historické budovy bývalého hotelu Grand. Ocenění bylo uděleno na základě doporučení Komise strategického rozvoje, výstavby a dopravy, které bylo schváleno Radou města Šumperka na její schůzi dne 20. května. Předání proběhlo v rámci městských slavností Šumný Šumperk v sobotu 1. června 2024.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Komise ocenila hotel Perk za jeho architektonické a designové řešení, které citlivě kombinuje historické prvky s moderním designem, a tím vdechlo nový život této ikonické budově v ulici 17. listopadu 1 v Šumperku.

Starosta města Šumperk, Mgr. Miroslav Adámek, vyjádřil svou spokojenost s projektem: „Ocenění Hotelu Perk jako Dům roku 2023 je potvrzením, že Šumperk si váží kvalitní architektury a péče o kulturní dědictví. Rekonstrukce hotelu Perk je příkladem, jak lze moderními způsoby oživit historické budovy a přitom zachovat jejich původní charakter a krásu“. Stavebníkem byl Ondřej Veselovský, autorkou designu úprav byla renomovaná designérka Lucie Koldová. Komplexní rekonstrukce byla dokončena v minulém roce, kdy hotel zároveň zahájil provoz.

Předání ocenění proběhlo 1. června 2024 v rámci akce Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka, což byla významná kulturní událost, jež se pokusila reflektovat umění a kreativitu ve městě a zároveň připomněla období stavebního rozkvětu známého jako období Malé Vídně. „Čestnou plaketu převzala manažerka hotelu Andrea Veselovská z rukou starosty města v průběhu hlavního programu městských oslav v Pavlínině dvoře,“ říká Bohuslav Vondruška, tiskový mluvčí a dodává, že převzetí přihlíželo na patnáct stovek diváků.

O stavebních úpravách hotelu

Koncept restaurace v hotelu se vyznačuje nekonvenčním, čerstvým a kontrastním přístupem. Respektuje původní stavbu a zároveň vytváří jedinečnou atmosféru s moderním duchem, která působí industriálně, jednoduše, ale zároveň přívětivě. Původní sloupy byly zdůrazněny betonovým štukem, který je klíčovým prvkem v celém hotelu, včetně podlah a stěn. Dřevěné prvky přispívají k přátelské atmosféře. Nejvýraznějším prvkem je však otevřená kuchyně, která se spíše podobá „chrámu jídla“. Prostor plynule přechází do obrovského baru, který sleduje půdorys budovy a vytváří dojem divadelního sálu. Nábytek byl pečlivě vybrán tak, aby odpovídal atmosféře restaurace, a byl zvolen celý v černé barvě z kolekcí Mistra chairs (Master&Master) a koženě čalouněných židlí Rendezvous (Formdesign). Dvě dominantní cihlově červené stoly naopak jsou na zakázku a jejich podstavce byly inspirovány prvky značkové identity PERK. Prostor je doplněn svítidly Prisma visícími nad všemi stoly, vytvořenými společností Brokis, hlavním partnerem pro osvětlení. Intimní atmosféru restaurace doplňuje kontrast s jasnějším hallem a lobby umístěným výše, ale tento kontrast umocňuje instalace, která spojuje obě patra jedinečnou kompozicí světel Prisma od Brokis, obdivovanou i chodci. Společné haly jsou propojeny původním schodištěm s šedě-růžovým betonovým štukem a osvětlením z luminiscencí Orbis a Sfera, které dominuje středu budovy. Schodiště vede do hotelových pokojů a spa na terase. Hotel má celkem třicet pět pokojů, včetně dvou větších apartmánů, které jsou rozděleny do čtyř hravých, ale elegantních typologických kategorií definovaných betonovým štukem v barvách nugátově hnědé, cihlově oranžové, popelavě zelené a modrošedé. Ve všech pokojích je však na prvním místě pohodlí hostů. Ve vybraných částech budovy, jako jsou lobby a apartmány, se návštěvníci setkají také se světly Overlay. Pro wellness oblast byla vybrána kolekce Muffins. Okna pokojů byla zvětšena, aby hosté mohli využívat výhled na zelenou krajinu, a jsou rámována černě pro maximální kontrast mezi interiérem a exteriérem.

Text o hotelu a foto převzaty z www.luciekoldova.com


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...rukci.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama