Šumperk.info

oblačno oblačno, 9°C

Dnes je čtvrtek 23.9 a svátek má Berta

Aktuality:


Horská služba zve na svůj velký den

13. 7. 2021 v 00:55 - Horská služba Jeseníky se připravuje na svůj velký den. Ten vypukne v sobotu 17. července v 10.00 v areálu zámeckého parku v Loučné nad Desnou. Zváni jsou nejen současní a bývalí horští záchranáři, ale především široká veřejnost. 

Bohatý program Dne s horskou službou je určen pro všechny věkové kategorie. Děti se budou mít k dispozici dvě lanovky, vyzkoušejí si svou obratnost na lanovém žebříku, pohyblivé kládě nebo zkusit slack – line.

Návštěvníci si budou moci prohlédnou záchranářský vrtulník, vybavení horské služby, sledovat práci kynologů, sledovat mohou komentované ukázky zásahů, ošetřování zraněného či ukázku evakuace paraglidisty ze stromu. Na místě bude také stánek se zimním a lavinovým vybavením, zájemci mohou navštívit expozici o historii horské služby. Účast přislíbili i horští záchranáři ze zahraničí.

Zájemci si budou moci otestovat svou kondici v patnáctikilometrovém běhu Horské služby na Tři kameny, trať svým profilem a délkou odpovídá fyzickým prověrkám horských záchranářů.  

 Součástí doprovodného programu bude vystoupení kapel, divadlo, jarmark, bohaté občerstvení, děti se mohou těšit na kouzelníka, tvoření, hry, organizátoři počítají s relax zónou pro maminky s malými dětmi. Malé účastníky čekají za jejich výkony hodnotné odměny. 


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...y-den.html

Reklama