Šumperk.info

zataženo zataženo, 22°C

Dnes je čtvrtek 1.6 a svátek má Laura

Aktuality:


Hledá se Regionální potravina 2023

9. 5. 2023 v 13:25 - Ministerstvo zemědělství vyhlásilo 14. ročník soutěže Regionální potravina. Tuto značku mohou získat potravinářské nebo zemědělské výrobky od potravinářských podniků s počtem maximálně 250 zaměstnanců.

Značka „Regionální potravina“ seznamuje spotřebitele s oceněnými produkty, zároveň podporuje malé a střední producenty z regionů. Ocenění Regionální potravina obdrží každoročně kolem stovky výrobců ze všech regionů ČR (mimo hlavní město Praha) a jejich výrobky jsou propagovány jak v regionu, kde byly vyrobeny, tak na akcích celorepublikového charakteru. Vítězné výrobce a jejich výrobky můžete vidět v televizních pořadech jako je Herbář nebo Kluci v akci.

Podrobné informace k soutěži lze získat na stránkách www.regionalnipotravina.cz v záložkách jednotlivých regionů naleznete informace, pravidla, kontakty a termíny pro účast v krajských kolech. Najdete tam i přihlášku, kterou je třeba podat do 25. května 2023

Soutěžit mohou zemědělské a potravinářské výrobky v těchto kategoriích:

1. Masné výroby tepelně opracované (uzené maso, šunkový salám, gothajský salám, párky, špekáčky, šunka, tlačenka, jitrnice, slanina, grilovací klobása, uzené koleno, paštika apod.)

2. Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy (fermentované a tepelně opracované výrobky - poličan, paprikáš, vysočina, herkules, turistický salám, lovecký salám, klobása, sušená šunka apod.)

3. Sýry včetně tvarohu (přírodní, tavené a syrovátkové sýry a tvarohy)

4. Mléčné výrobky ostatní (mléko, kysané mléčné výrobky, máslo apod.)

5. Pekařské výrobky včetně těstovin (chléb, běžné pečivo, jemné pečivo, trvanlivé pečivo, těstoviny)

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína z hroznu révy vinné, např. piva, lihoviny, ostatní alkoholické nápoje, šťávy, nektary, ochucené nealkoholické nápoje, minerální vody apod.)

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě (čerstvá, sušená, proslazená nebo nakládaná - ovoce a zelenina, kompoty, džemy, povidla, protlaky apod.)

9. Ostatní (med, lahůdkářské výrobky, skořápkové plody apod.)

Do jedné kategorie je možno přihlásit maximálně 5 výrobků od stejného výrobce. Při přihlášení více výrobků v rámci jedné kategorie je možné přiložit originál Části A, části C a Části D pouze jednou.

Zemědělský nebo potravinářský výrobek, který je předmětem žádosti o udělení značky Regionální potravina Olomouckého kraje, musí být vyroben na území Olomouckého kraje a nejméně ze 70 procent ze surovin z Olomouckého kraje, nebo v případě, je-li to z objektivních důvodů nutné, z České republiky, s odůvodněním, proč nepochází surovina z Olomouckého kraje. Hlavní surovina musí být ze 100 procent tuzemského původu.

Regionální potravina plakát s výzvou


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...-2023.html

Reklama