Šumperk.info

déšť déšť, 19°C

Dnes je úterý 28.6 a svátek má Lubomír

Aktuality:


Evropská konference LINC odstartuje v Šumperku

17. 6. 2022 v 00:10 - Od úterý 21. do pátku 24. června se na Šumpersku uskuteční evropská konference LINC. Čtyřdenního setkání se zúčastní přes 300 účastníků z 20 zemí z celého světa.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Setkání Linc v září 2019 v Estonsku„Jsme rádi, že po dvouletých covidových odkladech se akce konečně uskuteční. Během čtyř dnů účastníky čeká inspirace a sdílení příkladů dobré praxe v Šumperku i jeho okolních obcích. Vše vypukne v úterý 21. 6. v 17 hodin, kdy Hlavní třídou v Šumperku projde průvod všech účastníků,“ uvedl za organizátory akce Jakub Dolníček.

U radnice proběhne oficiální přivítání účastníků. Poté se všichni přesunou na slavnostní večer ve znamení swingu, který se uskuteční v KKC Rapotín. Servírovat se bude špičkové tříchodové menu, v rámci kulturního programu zahraje Moravia BigSetkání LINC v roce 2019 v Estonsku Band s Dashou a Janem Smigmatorem.

Účastníci konference budou bydlet v Koutech nad Desnou, odkud budou každý den vyrážet do dalších cílů. Budou absolvovat studijní cesty po realizovaných dotačních projektech místních akčních skupin Olomouckého kraje, workshopy, semináře, grilovačku i koncerty. Akci uzavře závěrečný večer na nádvoří zámku Velké Losiny, který se ponese v duchu blížícího se českého předsednictví EU.

Více informací a kompletní program naleznete na stránkách: https://www.linc2022.eu/.

Fotografie jsou z posledního setkání, které proběhlo v září 2019 v Estonsku.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...perku.html

Reklama