EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Skoro zataženo Dnes -1°C

Zataženo Zítra 2°C

Dnes je pondělí 17.12 a svátek má Daniel

Aktuality:


Dopravní nehoda s účastí potahového vozu

6. 12. 2017 v 10:41 - Ke kuriózní dopravní nehodě došlo v úterý 5. prosince v 16:15 hodin na silnici II. třídy č. 635 v úseku mezi obcemi Loštice a Mohelnice.
Fotografie z místa nehody
Fotografie z místa nehody

Čtyřicetiletá řidička vozu VW Vento jedoucí ve směru od Loštic v těsné blízkosti za vrcholem mírného stoupání před sebou zpozorovala nedostatečně osvětlený koňský potah. Na nastalou situaci zareagovala prudkým bržděním. Na mokré vozovce dostala smyk. Přední částí svého vozu vyjela vlevo, kde se bočně střetla s právě projíždějícím autobusem. Od toho se dále odrazila a narazila do zadní části koňského potahu.

Při nehodě utrpěla zranění osmašedesátiletá spolujezdkyně řidičky. Tato byla zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do šumperské nemocnice. Cestující v autobuse, vozka a také spolujezdec vyvázli bez zranění. Ovlivnění alkoholem bylo u řidičů i vozky vyloučeno provedenou dechovou zkouškou.
Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 40 tisíc korun, na autobusu na částku 70 tisíc korun a na koňském potahu na částku 2 tisíce korun.Okolnosti a příčiny dopravní nehody, jakož i míra zavinění účastníků, jsou předmětem dalšího šetření policistů.

Autor: prap. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama