Šumperk.info

oblačno oblačno, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


Dokončení opravy dlažby na Hlavní třídě a instalace provizorní lávky v Šumavské ulici

27. 3. 2024 v 14:00 - V Šumperku byla dokončena oprava dlažby na Hlavní třídě v okolí sochy Josefa II. a nově byla také instalována nová provizorní lávka v Šumavské ulici. Tyto akce představují nezanedbatelné kroky ke zlepšení estetiky historického centra nebo také pohodlí obyvatel i návštěvníků města.

Oprava dlažby na Hlavní třídě byla dokončena o dva týdny dříve, než bylo původně plánováno. Tento projekt zahrnoval výměnu poškozených žulových dlažebních desek, přičemž byly spotřebovány tři palety nových desek. Dále byla pro zvýšení stability dlažby použita pásovina z nerezové oceli a jako spárovací hmota posloužila vápencová prosívka z bohdíkovského lomu, která ve spárách částečně zatvrdne. Upozorňujeme, že pro zachování kvality a dlouhodobé udržitelnosti opravené dlažby je vjezd na Hlavní třídu vozidlům s hmotností nad 6 tun zakázán.

 V Šumavské ulici byla instalována nová provizorní lávka pro pěší, která dočasně nahrazuje původní, nyní nefunkční lávku. Aktuálně probíhá zpracování projektové dokumentace pro opravu lávky, po jejímž dokončení bude následovat povolovací řízení a výběr dodavatele s předpokládanou realizací v roce 2025.

 Tato opatření jsou součástí širšího úsilí města zlepšit veřejnou infrastrukturu a zvýšit bezpečnost a komfort všech, kteří se po městě pohybují. Děkujeme obyvatelům i návštěvníkům za trpělivost a pochopení během prací.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...ulici.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama