Šumperk.info

zataženo zataženo, 22°C

Dnes je čtvrtek 1.6 a svátek má Laura

Aktuality:


Do Šumperka míří film Kdyby radši hořelo

13. 6. 2022 v 09:45 - Český snímek režiséra Adama Kolomana Rybanského Kdyby radši hořelo míří do kin. Šumperská premiéra se odehraje v kině Oko ve čtvrtek 16. června od 18.00 hodin.

Standa (Michal Isteník) a Bróňa (Miroslav Krobot) jsou dobrovolní hasiči na jedné malé vesnici. Zatímco se nešikovný Standa těší se svou ženou (Anna Polívková) na brzké narození syna, jeho starší kamarád Bróňa, který je pro Standu vzorem, již nemá radost ze života, protože mu nedávno zemřela manželka.

Věci se začnou měnit v momentě, kdy během Velikonočního jarmarku narazí dodávka do lidí. Řidič od nehody uteče dřív, než si ho stane někdo všimnout. Lidé jsou přesvědčení, že šlo o teroristický útok a sváteční náladu střídá atmosféra strachu, nenávisti a dezinformací, do které se místní obyvatelé včetně vystrašeného Standy propadají.

Napomáhá tomu i Bróňa, který je o terorismu přesvědčen, a snaží se s tím něco udělat. Pocit nebezpečí mu vlévá novou krev do žil a z hasičského sboru se stává domobrana.

Kino Oko snímek uvádí kromě premiérového čtvrtku také v pátek 17.6. (20.00), v soboru 18.6. (18.15), v neděli 196. (19.15) a ve středu 22.6. (17.30). Vstupné je 140 korun.

Upoutávka na film je zde.

Kdyby radši hořelo foto2 z filmuKdyby radši hořelo foto z filmu


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...orelo.html

Reklama