Šumperk.info

mírné sněžení mírné sněžení, 0°C

Dnes je sobota 18.1 a svátek má Vladislav

Aktuality:


Čeští a polští turisté se společně vydají po Šumperském psaníčku

17. 9. 2012 v 15:44 - Ve spolupráci Klubu českých turistů odboru Šumperk a města Šumperka proběhne v sobotu 6. října 2012 v rámci česko-polského projektu Společně za zdravím na Šumpersko turistická akce s názvem Pochod po šumperském psaníčku. Kromě výše jmenovaných se na akci podílí také Powiat Nysa, Značkaři Šumperk, Polskie towarzystwo turystyczno-krajoznawcze Nysa a Dům dětí a mládeže Vila Doris Šumperk.
FOTO: sumperk.cz - plakat2 2
FOTO: sumperk.cz - plakat2 2

Na turistický pochod mohou čeští turisté společně s polskými vyrazit mezi 7. a 10. hodinou od Vily Doris (ul. 17. listopadu) a v cíli budou očekáváni do 18. hodiny v hotelu Grand. Účastníci obdrží nově vydané mapy, které jim usnadní orientaci na trasách různých náročností po okolí Šumperka. Trasy budou v délce 11, 15, 25 a 50 kilometrů. Připravena je i trasa pro cyklisty v délce 42 kilometrů. „Pro účastníky akce bude kromě mapky s popisem tras připraveno také malé občerstvení a každý účastník obdrží pamětní list. Mapové podklady budou k dispozici ve dvojjazyčné verzi, aby mohly být nabízeny i polským turistům,” informovala Helena Miterková, vedoucí odboru školství MěÚ Šumperk.

V nových mapách pro letní i zimní turistiku budou zakresleny různě náročné trasy pro pěší, in-line trasy, cyklotrasy, nordic walking trasy, trasy pro běžecké lyžování, ale také trasy vhodné pro rodiče s dětmi nebo seniory. „Mapy budou obsahovat doprovodné informace, jako je náročnost tras, délka, profil, sjízdnost, doba trvání a zajímavé body trasy,” doplnila Miterková.

Námět projektu Společně za zdravím na Šumpersko, jehož cílem je rozvoj spolupráce mezi městem Šumperk a Powiatem Nysa v oblasti aktivní turistiky a sportu, vzešel z jednání komise cestovního ruchu Rady města Šumperka. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

PO ŠUMPERSKÉM PSANÍČKU 2012

TRASA 11 km

Šumperk – Zámeček – Dolnostudénská – Šumperk

TRASA 15 km

Šumperk – Zámeček – Bludov – U kostelíčku – Háj – Šumperk

TRASA 25 km

Šumperk – Háj – Kokeš – Městské skály – Rejchartice – Šumperk

Trasa 35 km

Šumperk – Městské skály – Nový hrad – Rovinka – Vápenice – Háj – Šumperk

Trasa 50 km

Šumperk – Veterán muzeum Rapotín – Nové Domky - Městské skály - Rejchartice – Prameny – Nový hrad – Rovinka – Vápenice – Háj – Šumperk

Cyklotrasa 42 km

Šumperk – Vikýřovice – Rapotín – Rejchartice – Prameny – Hynčice nad Mor.- Hanušovice – Raškov - Bohdíkov – Ruda n. M. - Hrabenov – Vápenice – Šumperk

logo Glacensis


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: http://www.sumperk.cz/cs/obcan...nicku.html

Reklama