Šumperk.info

jasno jasno, 19°C

Dnes je sobota 4.7 a svátek má Prokop

Aktuality:


Agresivního syna policisté vykázali ze společného obydlí

30. 6. 2020 v 11:55 - Třiadvacetiletý mladík z Hanušovicka si v těchto dnech vyslechl sdělení podezření z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a poškození cizí věci. To vše kvůli dvěma incidentům násilného charakteru, kterých se měl dopustit s období posledních šesti týdnů.

V polovině května měl kvůli předchozím neshodám napadnout ve Starém Městě o dva roky mladšího muže. V alkoholovém opojení jej měl uchopit pod krkem, přitisknout ke zdi domu a vyhrožovat mu zbitím a zabitím. Poškozenému se podařilo z jeho spárů vymanit a vyhledat úkryt v přilehlé prodejně, odkud zalarmoval policisty.
O měsíc později vyhrožoval i své rodině. Poté, co se ve večerních hodinách vrátil podnapilý domů a na to konto uslyšel výtku své matky, dostal vztek. Po předchozí slovní rozepři začal nejen matce, ale i svému bratrovi vulgárně nadávat a házet věcmi v pokoji. Tím ale jeho agrese neskončila. Naopak uchopil dva nože, oběma přítomným vyhrožoval zabitím a ve vzteku bodal noži do sedací soupravy, na které v tu chvíli matka s bratrem seděli. Po chvíli nože odložil, chytil po ovladači od televize, který rovnou rozlomil a začal po pokoji rozhazovat další věci. Tohoto momentu oba přítomní využili k útěku a přivolání policie. Policisté pak podnapilého mladíka, který nadýchal bezmála dvě promile, zajistili a následně eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici. Rozhodli také o jeho vykázání ze společného obydlí.
V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podezřelému za takové jednání podle trestního zákoníku mimo jiné až tříletý trest odnětí svobody.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama