Šumperk.info

jasno jasno, 10°C

Dnes je pondělí 21.9 a svátek má Matouš

Aktuality:

  • S vozidlem skončil na střeše - ŠUMPERSKO - Zranil se a skončil v péči zdravotnické záchranné služby  Ve čtvrtek 17. 9. 2020, krátce před patnáctou hodinou,…
  • Nová pravidla nošení roušky - 18.09.2020 | Ministerstvo zdravotnictví nařizuje od pátku 18. září nošení roušek ve školách s výjimkou prvního stupně…
  • Veřejnost si může v neděli zabruslit - 17.09.2020 | Zimní stadion bude v neděli 20. září od 9.30 do 10.15 hodin k dispozici pro veřejné bruslení. Návštěvníci…
  • Starosta uvítal monografii o Carlu Seidlovi - 16.09.2020 | Monografii o šumperském rodáku, architektu Carlu Seidlovi, včera  v Šumperku uvítali jeho tvůrci, sponzoři i…
  • Druhý ŠumpeRUN je minulostí - 16.09.2020 | V neděli 13. září se šumperská městská památková zóna proměnila ve sportoviště. Na tři stovky závodníků a…
  • Pozor na zvěř během jízdy - ŠUMPERSKO - Škody jsou v obou případech odhadovány na 50 000 korun  V neděli 13. 9. 2020, kolem půl páté ráno, jsme přijali…

Villa Aurelie Velké Losiny

Rudérmády a325, Velké Losiny

Villa Aurelie, Velké Losiny

Villa Aurelie se nachází v podhůří Hrubého Jeseníku v lázeňské obci Velké Losiny. Jde o stylovou vilu z 19.století, kde můžete strávit relaxační dovolenou podle Vašich přání a požadavků. Ubytujte se u nás a nechte se hýčkat vířivou vanou, masážemi nebo zrelaxujte ve finské nebo parní sauně. Pokud dáváte přednost soukromí, osobnímu přístupu, budete na tom správném místě. 
  Villa Aurelie se nachází v podhůří Hrubého Jeseníku v lázeňské obci Velké Losiny. Jde o stylovou vilu z 19.století, kde můžete strávit relaxační dovolenou podle Vašich přání a požadavků. Ubytujte se u nás a nechte se hýčkat vířivou vanou, masážemi nebo zrelaxujte ve finské nebo parní sauně. Pokud dáváte přednost soukromí, osobnímu přístupu, budete na tom správném místě. 
Villa poskytuje:
V přízemí – společenskou místnost s barem, krbem, letní zahradou. Vhodné pro společenské akce a večírky, svatby, oslavy, školení (kapacita 30 osob).
Parkoviště na vlastním oploceném pozemku.

Vybavení:

Dvoulůžkový pokoj s pohodlnou manželskou postelí a sedací soupravou s možností přistýlky pro dvě osoby. V každém pokoji je koupelna se sprchovým koutem nebo i vanou a WC. K zapůjčení je také dětská postýlka. V pokoji je wi-fi, šatní skříň. Všechny pokoje mají asi 20 m2.
 

Stravování:

Ubytování je v včetně bohaté snídaně. 

Okolí:

Obec
Lázeňská obec Velké Losiny patří k nejstarším obcím šumperského okresu. Byla založena v údolí říčky Losinky německými kolonisty v průběhu 13.století.
Lázně
Na území Velkých Losin vyvěrá 5 minerálních pramenů. Výnamné léčivé prvky řadí minerální vody termálních lázní mezi nejkvalitnější v České republice. Lázně jsou vhodné pro nemoci pohybového aparátu, nervová onemocnění, dýchací a kožní onemocnění. Kolem lázeňských budov se rozprostírá rozlehlý park se vzácnými stromy rododendrony a azalkami, rybníčky a bazének s fontánou. V areálu lázní je vybudováno a nově zrekonstruováno unikátní venkovní veřejně přístupné koupaliště.
Farní kostel sv. Jana Křtitele
V obci můžeme navštívit farní chrám sv. Jana Křtitele včetně kaple sv. Kříže s ochozem obsahujícím pohřebiště žerotínského rodu. Kostel patří mezi největší vesnické kostelní architektury na Moravě.
Ruční papírna Velké Losiny
Ruční papírna je národní kulturní památkou. V objektu papírny je v provozu Muzeum papíru, při jehož návštěvě jsou zpřístupněny i autentické výrobní prostory manufaktury. V objektu papírny se dále nachází Galerie, prodejna ručního papíru a stylová restaurace Losín.
Zámek Velké Losiny
Zámek je národní kulturní památkou, kterou vybudoval jan mladší z Žerotínu. Objekt je jednou z nejlépe zachovaných renesančních staveb na Moravě, podobně jako jeho interiér. Byl vybudován v 16. století jako sídlo moravských šlechtických rodin.
Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně - sedmý div ČR
Návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v rámci Jesenicka a Olomouckého kraje, ale i České republiky. Edukativní část exkurze s náhlédnutím do útrob dolní části elektrárny se snoubí s horskou galerií masívu Hrubého Jeseníku v oblasti horní nádrže elektrárny. Přidanou hodnotou jsou celosezonní půjčovny inlinových bruslí, kol a koloběžek pro aktívní vyžití v horském prostředí, občerstvení u horní nádrže a kyvadlová přeprava moderními minibusy na trase horní stanice lanovky - horní nádrž elektrárny.
Dřevěné kostelíky v Žárové, Maršíkově a Klepáčově
Za návštěvu stojí tři významné dřevěné kostelíky v blízkém okolí Velkých Losin. Kostelík sv. Martina v Žárové pochází již z roku 1611 a podoba této roubené, rustikální, renesanční architektury zůstala dodnes nezměněna. Velmi známý a ceněný dřevěný kostelík sv. archanděla Michaela v Maršíkově pochází z počátku 17. století a je prakticky celý dochovaný. Kromě roubené stavby mohou návštěvníci obdivovat i krásné obrazy. Kaplička sv. Jana Nepomuckého v Klepáčově z roku 1783 byla nákladně rekonstruován v nedávných letech. Dnes již opět slouží církevnímu životu a výrazně obohacuje nádhernou podhorskou krajinu.
V obci najdete vše potřebné:
pošta, bankomat, kino, potraviny, restaurace, cukrárna, autoservis, cykloservis, minigolf, fotbalové hřiště, benzina.Reklama