Šumperk.info

polojasno polojasno, 17°C

Dnes je pátek 18.9 a svátek má Kryštof

Aktuality:

  • S vozidlem skončil na střeše - ŠUMPERSKO - Zranil se a skončil v péči zdravotnické záchranné služby  Ve čtvrtek 17. 9. 2020, krátce před patnáctou hodinou,…
  • Nová pravidla nošení roušky - 18.09.2020 | Ministerstvo zdravotnictví nařizuje od pátku 18. září nošení roušek ve školách s výjimkou prvního stupně…
  • Veřejnost si může v neděli zabruslit - 17.09.2020 | Zimní stadion bude v neděli 20. září od 9.30 do 10.15 hodin k dispozici pro veřejné bruslení. Návštěvníci…
  • Starosta uvítal monografii o Carlu Seidlovi - 16.09.2020 | Monografii o šumperském rodáku, architektu Carlu Seidlovi, včera  v Šumperku uvítali jeho tvůrci, sponzoři i…
  • Druhý ŠumpeRUN je minulostí - 16.09.2020 | V neděli 13. září se šumperská městská památková zóna proměnila ve sportoviště. Na tři stovky závodníků a…
  • Pozor na zvěř během jízdy - ŠUMPERSKO - Škody jsou v obou případech odhadovány na 50 000 korun  V neděli 13. 9. 2020, kolem půl páté ráno, jsme přijali…

Penzion Pod Zvonem Staré Město

Hynčice pod Sušinou 115, Staré Město

Penzion Pod Zvonem, Staré Město

Penzion Pod Zvonem vznikl přestavbou odsvěcené kaple sv. Petra a Pavla z roku 1868. Jeho citlivá a náročná rekonstrukce byla ukončena zavěšením funkčního zvonu z dílny Ditrichových z Brodku u Přerova do zvonice, která byla vyrobena dle dochovaných fotografií. V loňském roce byl v anketě MF Dnes penzion zařazen mezi 10 nejoriginálnějších ubytovacích zařízení v celé ČR.
Penzion s vlastním parkovištěm je 20 metrů od nejbližšího (a v areálu nejdelšího) vleku Kaple, který současně slouží jako přibližovací vlek do celého areálu. Penzion Pod Zvonem je přestavěn tak, že má čtyři podlaží. V přízemí je společenská místnost, kde se podávají snídaně formou švédského stolu a během dne občerstvení - teplé a studené nápoje, točené pivo, víno i destiláty, drobné občerstvení. Dá se posedět u krbu, velké televize či velmi kvalitního audia. K dispozici je dataprojektor. Zároveň je v přízemí recepce a lyžárna pro ubytované hosty a WC. Další tři patra jsou pokoje, z čehož čtvrté patro je součástí dvou mezonetových, dvoupodlažních pokojů umístěných ve třetím patře. Tyto pokoje jsou zvláště výhodné pro rodiny s dětmi.
Obědy a večeře si mohou hosté objednat a chodí se na jídlo do objektu Stará Škola vzdáleného cca 40m od penzionu.
Penzion je ideální pro různá školení, semináře, společenské akce, oslavy, výročí a podobně. Samozřejmostí je uspořádání rautů dle přání hostů, opečeme selátka, jehňátka a podobně.
V Penzionu Pod Zvonem byly již několikrát uspořádány svatební obřady, které umíme v plné míře zorganizovat a zařídit včetně svatební hostiny a ubytování svatebčanů. Penzion pod Zvonem je svým řešením zcela netypický a originální. Jedná se o jedinečné využití bývalé kapličky. Citlivostí přestavby bylo docíleno zachování vnějšího vzhledu s maximálním možným využitím interiéru.
Většina našich hostů je řešením velice nadšena a ve velké míře se k nám po první návštěvě rádi vracejí.

Služby:

V Hynčicích pod Sušinou se pořádají několikrát za rok závody horských kol - Hynčický cyklomaratón, závody do vrchu a další závody v rámci různých pohárů.
Pivovar Holba dělá dny otevřených dveří s bohatým kulturním programem.
Ve Starém Městě jsou pořádány Bioslavnosti, Anenská pouť a pod.
O všech těchto a podobných akcích Vás můžeme v případě Vašeho zájmu informovat e-mailem.

Vybavení:

Pro hosty je připraveno 29 lůžek v 8 pokojích s vlastním sociálním zařízením - WC a sprchový kout. 
Na každém pokoji je k dispozici televize a lednička s minibarem. Ve společenské místnosti a ve většině penzionu je zdarma připojení k internetu přes Wi-Fi. 
Pokoje jsou dvoulůžkové a třílůžkové s přistýlkou, přičemž přistýlka má úroveň plnohodnotné postele.
Dva pokoje ve druhém nadzemním podlaží jsou mezonetové - dvoupatrové - vhodné pro rodiny s dětmi.
Na penzionu máme k dispozici dětskou postýlku, kterou Vám v případě Vašeho zájmu rádi zapůjčíme.

Stravování:

Snídaně jsou podávány formou bufetu ve společenské místnosti. Při dokoupení obědů či večeří slouží našim hostům jídelna v ubytovně Stará škola v sousedství penzionu.
Přes den nebo na večer je možno přímo v penzionu zakoupit pochutiny, nealko i alko nápoje, točené pivo, dobrou kávu nebo čaj. Nabídneme kvalitní vína z naší vinotéky.
Po předchozí domluvě Vám přímo u penzionu opečeme ve vlastním grilu selátka, kůzlátka či jehňátka.
Uspořádáme pro Vás rauty dle Vašeho přání.
Pokud kterýkoliv z našich hostů vyžaduje nějakou dietu, naše kuchařky mu po dohodě uvaří dietní jídla dle potřeby.

Okolí:

Penzion je umístěn přímo u vleku a vznikající lanovky velkého lyžařského střediska Kraličák (cca 30m). Středisko má osm vleků, jednu stávající a jednu vznikající lanovou dráhu, 12 upravovaných sjezdovek, technické zasněžování, lyžařskou školu a školku, skiservis, půjčovnu atd.
V letním období je v provozu jeden z vleků u Hospůdky u vleku (cca 900m), kde provozujeme horské káry, koloběžky, pásové lyže a mountainboardy.
Přímo nad penzionem je rybník Úžas, který je v létě k dispozici ke koupání a v zimě zde hosté chodí lovit ryby "Na dírky".
V okolí je velké množství značených tras pro běžkaře, cyklisty a pěší turisty. Doporučujeme výlety na Králický Sněžník, k pramenům Moravy, ale i na známé chaty Návrší, Paprsek a další. 
Oblíbené jsou výlety do nedalekého Polska (11km autem), kde je v létě koupání, kousek za hranicemi lázně, ale jezdí tam naši hosté i za nákupy.
Na výlety se dá jezdit do Šumperka (30km), Velkých Losin - krásný zámek a ruční papírna, navštívit můžete naši největší přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně a to jak horní nádrž tak samotnou elektrárnu, domluvíme Vám exkurzi do pivovaru Holba v Hanušovicích (15km) a podobně.
Autem dojedete přímo k penzionu, kde je k dispozici zdarma parkoviště.
Vlakem pojedete do Chrastic. Chrastice je zastávka na trati Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem. Z Chrastic je to cca 4,5 km do mírného kopce, v případě Vašeho zájmu pro Vás po předchozí domluvě k vlaku přijedeme naším autem a zase Vás můžeme na vlak odvézt.Reklama