EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Jasno Dnes 18°C

Částečně oblačno Zítra 18°C

Dnes je úterý 16.10 a svátek má Havel

Aktuality:


Chata Vernířovice 28 Vernířovice

Vernířovice Vernířovic, Vernířovice

Chata Vernířovice 28, Vernířovice

50.0317083,17.1300037

Chata Stejskal -  Vernířovice se nachází v klidném místě ve volné zástavbě v podhorské neprůjezdné obci u lesa 12 km nad Šumperkem. Chata se nachází v klidném místě ve volné zástavbě v podhorské neprůjezdné obci u lesa 12 km nad Šumperkem s možností vlastního vaření. Je umístěna u horského potoka s pěkným výhledem na hlavní hřebeny Jeseníků. Jde o ubytování až dvou rodin, skupiny nebo páru v počtu do 10 a vyjímečně 12 osob. Rekonstruovaný lyžařský vlek je vzdálen 400 m od chaty. Za vhodných sněhových podmínek je možné na lyžích od chaty k vleku. Další vlek je v obci 2 km u chaty Brněnky. Vhodné pro lyžařské pobyty rodin s dětmi, domácími zvířaty, horské tůry a cykloturistiku. V r. 2014 byla realizována nádherná dřevěná přístavba s další společenskou místností vybavenou jídelním stolem, TV a krytou terasou s výhledem na hory a přímým vstupem do zahrady s lehátky na opalování, ping - pongovým stolem, trampolínou atd. V přízemí jsou 2 společenské místnosti a v podkroví 3 ložnice každá se 4 lůžky, 2 samoat. WC a 2 koupelny. Všechny místnosti jsou vybaveny televizí a satelitními programy i pro děti. Na zahradě jezastřešený bazén o rozměrech 6 x 3 m, hloubce 1,4m se schodištěm a venkovní solární sprchou. Z Vernířovic vede modrá značená turistická cesta na Horní nádrž přečerpávací elektrárny Dl. Stráně a žlutá na Jelení studánku a k Pradědu.
Ústřední topení na pevná paliva s kotlem ve sklepě a garáži, krbová kamna v obývacím pokoji, elektr. topení. Elektr. ohřev zásobníku teplé vody.
Na oploceném pozemku a zahradě je venkovní gril, ohniště, trampolina o průměru 3,6m, ping pongový stůl, elektr. šipky, hřiště na volejbal a nohejbal, dětské houpačky, houpací lavice, lehátka na opalování, mini hřiště s brankami na kopanou a košíkovou, dětské pískoviště, venkovní posezení, lehátka na opalování. V obci je půjčovna čtyřkolek a možnost jízdy na koních. Oplocený pozemek je vhodný pro rodiny s dětmi, starší občany i pro pobyty se psem. Dvě společ. místnosti s televizí a jídelními stoly. Lyže a kola jsou umístěny v garáži chaty.

Vybavení:

V přízemí je předsíň, obývací pokoj s krbem a satelitním příjmem televize, rozkládacím gaučem, samostatnou kuchyňkou s elektr. dvouvařičem a sporákem na pevná paliva, veškerým nádobím, rychlovar. konvicí, pečící troubou a samostatnou spížkou s ledničkou a mrazákem. Koupelna s vanou a samostatné WC. V podkroví jsou 3 pokoje každý se 4 postelemi takže vetší děti mohou spát samostatně v 3 ložníci. Postele jsou připravené s povlečením. 2 společenské místnosti vybavené jídelními stoly, televizí a pohovkou umožňující oddělené stravování dvou rodin nebo dospělých a dětí. Koupelna s vanou a samostatné WC je v přízemí chaty. Další WC a samostatná koupelna se sprchovým koutem je v nové přístavbě.

Stravování:

Vlastní vaření. Ve vzdálenosti 500m se v centru obce nachází prodejna potravin a 3 restaurace v hotelu a penzionu s možností stravování.

Okolí:

Podhorská obec Vernířovice leží v pohoří Jeseníky cca. 15 km severovýchodně od Šumperka. Díky své výhodné poloze jsou Vernířovice ideálním místem jak pro letní, tak pro zimní dovolenou. Zvlněná krajina Jeseníků nabízí výborné podmínky k turistice, cykloturistice, k výletům za historickými pamětihodnostmi v okolí, v zimě pak k lyžování. Koupání na termálním koupališti ve Velkých Losinách (9 km) nebo na vodní nádrži Krásné u Šumperku (15 km). Tenisové kurty (1 km) a jízda na koni (0,3 km) v místě. Krytý bazén, squash a posilovna v Šumperku (15 km). Rybaření v Loučné nad Desnou (13 km). Restaurace a nákupy v místě (0,3 km).
Po příjezdu do obce je autob. zastávka a po ujetí 1 km je druhá autob. zastávka po levé straně silnice. Za zastávkou odbočit vlevo, po 100m je u horského potoka a lávky přes potok bílá chata s dřevěným oplocením. V případě většího množství sněhu pokračovat od autob. zastávky dále a po projetí kolem zelené domu odbočit vlevo a přijede se k chatě shora. Parkování až pro 3 auta. Na krytém stání - pod přístřeškem u chaty, další na rozířeném místě u cesty a na vlastním pozemku vedle chaty.Reklama


Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama