Šumperk.info

oblačno oblačno, 13°C

Dnes je úterý 7.7 a svátek má Bohuslava

Aktuality:


Chata Červenohorské sedlo Loučná nad Desnou

Kouty nad Desnou 72, Loučná nad Desnou

Chata Červenohorské sedlo, Loučná nad Desnou

Chata Červenohorské Sedlo byla postavena v roce 1935 Klubem českých turistů uprostřed hlavního hřebene Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 1013 m. Vzhledem ke své poloze je ideálním výchozím bodem pro aktivity v horách. Chata Červenohorské Sedlo byla postavena v roce 1935 Klubem českých turistů uprostřed hlavního hřebene Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 1013 m. Vzhledem ke své poloze je ideálním výchozím bodem pro aktivity v horách.
Ubytování je zajištěno ve dvou až sedmilůžkových pokojích, celková kapacita je 60 lůžek. Sociální zařízení je společné v každém patře chaty, na pokojích jsou umyvadla s teplou a studenou vodou.

Stravování:

Vlastní restaurace v provozu 9:00 - 22:00.

Okolí:

Areál je jedním z nejznámějších a nejkvalitnějších lyžařských středisek na Moravě. Sjezdovky jsou umístěny v nadmořské výšce přibližně od 870 do 1160 m což dává předpoklad pro kvalitní lyžování v zimní sezóně. Obtížnost sjezdovek (cvičné louky, žlutá,modrá,červená,černá) uspokojí jak lyžařské začátečníky, tak i náročné lyžaře. Dopravu lyžařů zabezpečuje 8 vleků s celkovou kapacitou až 6000 osob za hodinu. Pro běžkaře jsou v okolí dokonale upravovány kilometry běžeckých tras.
Přístup je možný osobním automobilem, autobusem a kombinací vlak-autobus. Parkování je zajištěno na parkovišti přímo u chaty.Reklama