Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 20°C

Dnes je neděle 25.7 a svátek má Jakub

Aktuality:


MÉĎA ŠPUNTÍK / pohádka pro batolátka / park u Vily Doris Divadlo Šumperk

MÉĎA ŠPUNTÍK / pohádka pro batolátka / park u Vily Doris

délka představení: 30 min. bez přestávkyMája a Kája spinkají a čekají. Když v tom dorazí krabice. Co v té krabici může být? No přeci Méďa Špuntík! 

Méďa Špuntík je nový kamarád, který s Májou a Kájou prožije den plný dobrodružství. Když jste malincí, tak dobrodružstvím může být přece úplně vše!

A Vy i Vaše ratolesti jste na toto dobrodružství pro nejmenší zváni též. 

 

Nový projekt "Méďa Špuntík" je prvním představením pro děti do tří let, které v Šumperském divadle vzniklo. Fenomén divadelních představení pro velmi malé diváky je v Česku poměrně nový, ale rychle si získává oblibu a místo na repertoárech divadel zaměřených na tvorbu pro děti.  Má za cíl citlivě představit nejmenším dětem svět divadla, který je tvořen živou hudbou, zvuky, hlasy, pohyby, doteky, barvami a příjemnými měkkými materiály. Divadlo pro nejmenší ve věku od jednoho do tří let není jen o tvorbě představení, ale také o dialogu s důležitými osobami v životě malého dítěte – s jeho rodiči. Právě oni rozhodují o tom, které podněty jejich dítě přijme. Rodiče spolu s herci pro něj vytvářejí bezpečné místo, ze kterého se dají podnikat výpravy do okolí, poznávat a zkoumat. 

Nejedná se o představení v klasickém smyslu slova. Příběh je velmi jednoduchý, protože pro malé děti není až tak důležitý, důležitý je zážitek a nové podněty, které jim divadlo může zprostředkovat. Představení je interaktivní, děti mohou lézt po prostoru, dotýkat se loutek a vlastně čehokoli, na co narazí a co je zaujme. Tvůrci pracovali s nezávadnými materiály, které se po každém představení čistí a perou, takže se nemusíte bát, když se vaše ratolesti rozhodnou zkoumat svět kolem sebe všemi smysly.

Po samotném představení můžete ještě strávit s dětmi chvíli v divadle. Můžete si děti vyfotit s loutkami a hračkami, připravený bude tunel a domeček na prolézání. 

Už teď se na vás těší Méďa Špuntík, Mája, Kája i celé divadlo.

autorka: Tereza Říhová a kol. 

režie: Tereza Říhová

scéna: Magdaléna Teleky

kostýmy: Kateřina Höferová

pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček

hudba: Matěj Štrunc 

dramaturgie: Patrik Boušek

osoby a obsazení:

Mája, méďova kamarádka   Ladislava Jančíková  
Kája, méďův kamarád Vít Hofmann
Méďa Špuntík Méďa Špuntík

video: Lucie Šmejkalová

Koná se:

  • 18. 8. 2021 v 10:00

Vstupné:

Uvedené v textu


Pořadatel:

Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk Komenského 312/3, Šumperk http://www.divadlosumperk.cz/Reklama