Šumperk.info

zataženo zataženo, 15°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


KLUB GEMINI: prof. Michal V. Marek Dům kultury Šumperk

KLUB GEMINI: prof. Michal V. Marek
STŘEDA 30. listopadu od 17 hodin v G-KLUBU ŠUMPERK
Klimatická změna – příčiny, dopad a adaptace

Listopadový Klub Gemini bude o příčinách a dopadech klimatických změn na náš život. Součástí akce bude prodej nové stejnojmenné knihy ve spolupráci se šumperským knihkupectvím KOSMAS.

Vstupné na sezení v předprodeji 120 Kč
V den konání 150 Kč
Počet míst je limitován.

BESEDA JE Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENA, VSTUPENKY JE MOŽNÉ NAVRÁTIT V POKLADNĚ DK.


Máme velkou radost, že se nám pro listopadový Klub Gemini podařilo získat předního českého vědce – profesora Michala V. Marka. Podvečer s ním bude mít stejnojmenný název jako jeho poslední kniha: Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace. V Klubu Gemini se dlouhodobě věnujeme životnímu stylu, a tak i tentokrát si budeme klást otázky, jak se změnám klimatu jako jednotlivci můžeme přizpůsobovat nebo jak se chovat, aby naše činnost přírodu co nejméně negativně ovlivňovala.

Profesor Marek je průkopníkem moderních ekofyziologických metod používaných při výzkumech lesních ekosystémů. Jeho zásluhou se v 90. letech Česká republika zapojila do mezinárodních výzkumných programů zabývajících se dopady globální změny klimatu. Stál u zrodu Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, který sídlí v Brně. Vědci se v něm zaměřují na změny v atmosféře a klimatu, změny ekosystému i socioekonomické změny. „Lidstvo nese zodpovědnost za tuto planetu a musí být hospodářem s dostatečnou úrovní předvídavosti,“ říká prof. Michal V. Marek.

Koná se:

  • 30. 11. 2022 v 17:00

Vstupné:

150 Kč


Pořadatel:

Dům kultury Šumperk

Dům kultury Šumperk Fialova 3, Šumperk http://www.dksumperk.cz/Reklama