Šumperk.info

polojasno polojasno, -7°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


KLUB GEMINI: Jindřich Buxbaum Dům kultury Šumperk

KLUB GEMINI: Jindřich Buxbaum
ČTVRTEK 16. ÚNORA od 18 hodin v KULTIBARU DK ŠUMPERK
PŘÍBĚHY DIVADLA A HUDBY VE FOTOGRAFIÍCH

Fotograf Jindřich Buxbaum přijal pozvání do prvního letošního Klubu Gemini, jehož součástí bude beseda, vernisáž výstavy fotografií i promítání. Uskuteční se v nově vzniklém prostoru Domu kultury Šumperk zvaném Kultibar. Hlavním tématem pořadu bude setkávání a oslava života, protože Jindřich Buxbaum se rád s fotoaparátem vydává nejen do divadel a koncertních sálů. V posledních letech krásně na fotkách zachytil festival Blues Alive, koncert legendárního Olympicu, nebo i mnohé české herce – Jana Hrušínského, Milana Šteindlera nebo Jiřinu Bohdalovou.

Vstupné na sezení v předprodeji 120 Kč
V den konání 150 Kč
Počet míst je limitován.
„Mnozí znají Jindřicha Buxbauma jako fotografa současných židovských společenství, už méně lidí ví, že se rád s fotoaparátem vydává do divadel a koncertních sálů. U nás v domě kultury fotí v poslední době festival Blues Alive, krásně zachytil taky koncert legendárního Olympicu. S vášní fotografuje muzikanty Dana Bártu nebo Michala Prokopa, v jeho fotografiích najdeme i mnohé české herce – Jana Hrušínského, Milana Šteindlera nebo Jiřinu Bohdalovou,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Klub Gemini s Jindřichem Buxbaumem začne ve čtvrtek 16. února v 18 hodin v Kultibaru domu kultury. Jeho součástí bude beseda, vernisáž výstavy fotografií i promítání.

Kultibar je nový název pro prostor, ve kterém donedávna fungovala herna. V těchto dnech pracují zaměstnanci domu kultury na tom, aby se z této části objektu stalo místo, které si lidé oblíbí a budou se tu rádi setkávat. „Mohla by tu probíhat rodinná i pracovní setkání nebo oslavy, workshopy. Maminky by tu mohly uspořádat dětské oslavy, zástupci mladé generace pop-upy nebo výstavy. Kolega Ondra Procházka tu chce na podzim určitě uspořádat ART blok,“ vyjmenovává možnosti Kultibaru, který se nachází v jižním křídle DK, jednatelka.

Koná se:

  • 16. 2. 2023 v 18:00

Vstupné:

od 120 Kč


Pořadatel:

Dům kultury Šumperk

Dům kultury Šumperk Fialova 3, Šumperk http://www.dksumperk.cz/Reklama