Šumperk.info

jasno jasno, 26°C

Dnes je pátek 7.8 a svátek má Lada

Aktuality:


Cirk La Putyka: Up End Down Symphony Kino Oko Šumperk

Cirk La Putyka: Up End Down Symphony

Novocirkusová báseň UP END DOWN SYMPHONY vstupuje do českých kin jako součást oslav 10 let Cirku La Putyka.

Režie: Rostislav Novák ml. • Hrají: Rostislav Novák st., Jiří Kohout, Vojtěch Fülep, Rostislav Novák ml., Jan Balcar, Andrej Rády, Jan Maxián, Zuzana Havrlantová / Šárka Bočková, Zbyněk Šporc, Jiří Weissmann, Alexandr Volný, Anna Schmidtmajerová, Jana Smolíková, Daniel Komarov, Michal Boltnar

Příběh člověka, který žije jen se svými vzpomínkami. Není schopen se od nich odpoutat a žít uvolněně a svobodně. Každý někdy přemýšlí o tom, co přijde, až nastane onen „konečný okamžik“. Jak vypadá a co následuje? Up End Down je pohled na cestu od narození do smrti skrze fantazii, na cestu mezi zemí a nebem. Křižovatka žánrů nového cirkusu a symfonické hudby, ulic, nebe a země, narození a smrti, vzpomínky a přítomnosti, úsměvu a slz, vzletů a pádů.

Původní představení vzniklo v roce 2010 jako druhá inscenace souboru. Herci, akrobaté a tanečníci si osvojili nové disciplíny (závěsná akrobacie, teeterboard) a po úspěchu La Putyky company naplnila vysoká očekávání divadelní veřejnosti. Potvrdila schopnost kombinovat činohru s novým cirkusem a překvapila výtvarným zpracováním a scénografií na míru prostoru pražské La Fabriky. S orchestrálním doprovodem show poprvé rozezněla Jatka78 v roce 2018.

---

„Novocirkusová báseň o lidech a andělech nechává vše, co Novák dosud dělal, několik světelných let za sebou.“ – Tereza Spáčilová (iDNES.cz)

„Akrobacie zapadá do příběhu jako jednotlivé dílky skládačky, je pevnou součástí dotvářející celek. A další takovou součástí je symfonický orchestr. Ten dodal hudebnímu aranžmá na epičnosti. Původní hudba je ve správných momentech doplněna symfonickým zvukem. Tuto vylepšenou verzi Up End Down byste si neměli nechat ujít.“ – Soňa Hanušová (Kulturio.cz)

---

Ocenění

2010 – Cena Divadelních novin (inscenace roku v kategorii Tanec a balet)

2012 – Cena festivalu Skupova Plzeň (kostýmy, zvukový design)

2018 – Cena studentské poroty na festivalu Young for Young v Mostě

---

Délka

92 min

Vhodné od

10 let

Jazyk

česky

Premiéra

7. 12. 2018

---

Obsazení

Jan Balcar, Šárka Fülep Bočková / Zuzana Havrlantová, Šárka Fülep Bočková / Anna Schmidtmajerová, Michal Boltnar, Vojtěch Fülep, Jiří Kohout / Rostislav Novák starší, Daniel Komarov, Veronika Linhartová, Jan Maxián, Rostislav Novák mladší, Andrej Rády, Jana Smolíková, Zbyněk Šporc, Alexandr Volný, Jiří Weissmann

Koncept, režie

Rostislav Novák mladší

Dramaturgie

Rostislav Novák mladší, Rostislav Novák starší, Alexandr Minajev, Vojtěch Fülep

Hudba

Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Jakub Prachař

Orchestrace

Martin Blažek, Jan Maxián

Dirigenti

Joel Hána, Chuhei Iwasaki

Spolupráce

Jaroslav Boltnar, Bonaventure Gacon, Daniel Gulko, Tomáš Měcháček, Alexandr Minajev, Stéphanie N’Duhirahe, SKUTR

Choreografie

Vojtěch Fülep, Petr Horníček, Rostislav Novák mladší, Anna Schmidtmajerová, Tereza Toběrná, Lenka Vagnerová, Jiří Weissmann a kolektiv

Scénografie

Hynek Dřízhal a kolektiv

Světelný design

Ondřej Kyncl, Jan Mlčoch

Zvukový design

Petr Kaláb, Robert Matoušek, Jan Maxián

Kostýmy, make-up

Kristina Záveská

Styling vlasů

Jan Balcařík, Lenka Habartová

Foto

Pavel Kolský

Video

Jakub Jelen

Grafický design

Martin Sršeň

Produkce

Cirk La Putyka

---

Původní inscenace Up End Down měla premiéru 19. 12. 2010 v divadle La Fabrika v Praze. V prosinci 2018 byla představena verze se symfonickým orchestrem. Filmový záznam celkově 153. reprízy byl pořízen 19. 12. 2018 v divadle Jatka78 v Praze.

Délka: 90 min

Země původu:

  • Česká republika

Koná se:

  • 20. 10. 2019 v 15:00
  • 21. 10. 2019 v 20:00

Vstupné:

130,00 Kč


Pořadatel:

Kino Oko Šumperk

Kino Oko Šumperk Masarykovo nám. 3, Šumperk http://www.kinosumperk.cz/Reklama